NVGP congres 27 maart 2026
20-10-2025 | Algemeen |
Op 27 maart 2026 vindt het jaarlijkse NVGP congres plaats. Thema van deze editie is Over de grenzen van groepspsychotherapie
Grenzen... Wat kan er wel? Wat mag er niet? En waarom dan? Accepteren we ze? Vervagen ze? Bevragen we ze? Willen we ze verleggen? Grenzen bieden veiligheid en kaders en zijn het fundament van ons werk als groepspsychotherapeut in het werken met mensen die van jongs af aan te weinig of te veel grenzen hebben ervaren.
Duidelijke grenzen zijn de basis om te leren over onszelf in contact met anderen. Grenzen, het thema actueler dan ooit in een wereld die worstelt met grenzen: landsgrenzen, mensenrechten, grenzeloosheid, indivualisme en soms juist snakkend naar verbinding. Het congres gaat over de grenzen van groepspsychotherapie en belicht de verschillende aspecten van grenzen in ons vak.
Naast boeiende lezingen zijn er twee workshoprondes waarin veel ruimte is om ervaringsgericht en interactief aan de slag te gaan met de verschillende aspecten van grenzen in ons vak. Denk bijvoorbeeld aan het stellen van grenzen bij sociale-mediagebruik, grenzen in supervisie, milieutherapie en grenzen, over de grenzen in multiculturele groepspsychotherapie, de grenzen van transparantie en humor in groepspsychotherapie, of eventueel invloed van huidige maatschappelijke ontwikkelingen, maar ook hoe begrenzing kan plaatsvinden vanuit specifieke referentiekaders in groepspsychotherapie en natuurlijk hoe dit binnen vaktherapie wordt vormgegeven. Ook leeftijdsgrenzen spelen een rol, de pensioenleeftijd: stoppen of doorgaan?
Vanaf medio december kun je je aanmelden. Houd onze berichten in de gaten!
